Α1 γυναικών: Σπουδαία νίκη για τα Γιαννιτσά επί της Αναγέννησης Άρτας

Μεγάλη νίκη επί της Αναγέννησης Άρτας σημείωσε ο Μέγας Αλεξάνδρος Γιαννιτσών. Σε ένα ματς, που στο μεγαλύτερο μέρος του οι δυο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, ο Μέγας διατήρησε την ψυχραιμία του στα τελευταία λεπτά και επικράτησε με 26-25.

Αγωνιστικά, η ομάδα της Άρτας ξεκίνησε καλύτερα το ματς και πήρε ένα προβάδισμα 2-3 τερμάτων. Στο 24' ο Μέγας έφτασε στην ισοφάριση (8-8) και στο επόμενο λεπτό πήρε το πάνω χέρι μέχρι το ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος, το ματς ήταν αμφίρροπο για μεγάλο διάστημα αλλά ο Μέγας είχε τον πρώτο
λόγο. Μάλιστα στο 54' προηγήθηκε με 23-20 όμως η Αναγέννηση αντέδρασε και πλησίασε στο γκολ στο 58' (24-23). Ο Μέγας με τέρματα των Δημτσούδη και Ζιάκα κράτησε το προβάδισμα (26-24 στο 59') και η Αναγέννηση μείωσε με την Μπαλάφα σε 26-25.

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ - ΑΝΑΓΈΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ 26-25
Πεντάλεπτα: 0-1, 1-4, 4-6, 5-7, 8-8, 12-11 (ημ). 14-14, 17-15, 18-17, 20-19, 24-22, 26-25.