ΕΣΧΑ εφήβων (1-6): Επικράτησε ο Ολυμπιακός των Βριλησσίων

Επιστροφή στις νίκες για τον Ολυμπιακό ΣΦΠ, ύστερα από την ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής με τον Άρη Νίκαιας, ο οποίος στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής για τη δεύτερη φάση (1-6) του εφηβικού πρωταθλήματος της ΕΣΧΑ, επικράτησε εντός έδρας των Βριλησσίων με σκορ 35-18.

Αγωνιστικά, ο Ολυμπιακός μετά από το πρώτο πεντάλεπτο, ανέβασε την απόδοση του, χτίζοντας μια διαφορά που
έφτασε τα 9 τέρματα στο ημίχρονο, με το σκορ να διαμορφώνεται σε 18-9. Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη, με τους παίχτες του Γιώργου Καρασσαβίδη να έλέγχουν το ρυθμό του αγώνα, για να φτάσουν τελικά στη νίκη με 35-18.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ - ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 35-18
Πεντάλεπτα: 4-3, 7-3, 10-6, 13-7, 15-9, 18-9 ημ. 21-11, 24-11, 26-14, 32-18, 34-18, 35-18

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ (Καρασαββίδης): Κιαρτζίδης, Μουστάκης, Παπαντώνης 2, Τηνιακός, Μαραμαθάς 7, Καίσαρη 1, Γιαννέτος 5, Σακαλόγλου, Σιδηρόπουλος, Λιάπης Σ. 3, Λιάπης N. 2, Λιόλιος 2, Καραμπουρνιώτης Ι. 2, Μάινας 5, Μαντζώρος 3, Τσανίνος 3

ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ (Γεώργιος Δραγάζης): Πάλλης, Κορκολής 3, Ρήγος, Παναγόπουλος, Γκένας, Τσολακίδης, Κρητικός 3, Γλύκας 3, Μπέσκος 3, Κετιμές 4, Μαυροκέφαλος, Καμπουρέλης 1, Λάσκος 1, Λυσίκατος,  Νικολίνταης, Βελτανιώτης

Διαιτητές: Καρατράντος-Ζήσης, Δίλεπτες: 2-2 Πέναλτι: 3/3-1/1